Bezpieczeństwo w Goldsaver

Ten tekst przeczytasz w 6 min.

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania:

1. Jak dbamy o bezpieczeństwo i jak ważne jest ono dla nas
2. Jakie oferujemy rozwiązania informatyczne, które pozwolą Ci dbać o bezpieczeństwo swojego konta w Goldsaverze
3. Jakie są procedury zwiększające bezpieczeństwo zakupów i dostaw w Goldsaverze
4. Jak Goldsaver jest biznesowo zabezpieczony przez Goldenmark

W skrócie:

  • Goldsaver jest częścią Grupy Goldenmark, która jest obecna na rynku od 13 lat. W tym czasie Goldenmark dostarczył swoim klientom 16,6 ton złota (ponad 530 tys. uncji), których wartość wynosiła 4,2 mld zł. Goldenmark posiada ponad 20 stacjonarnych salonów na terenie całego kraju.
  • Goldenmark jest również dostawcą złota dla Goldsavera. Są to wyłącznie sztabki pochodzące od producentów posiadających akredytacje LBMA (Londyńskiego Stowarzyszenia Rynku Kruszców).
  • Goldsaver to bardzo nowoczesny sklep, w którym nieustannie wdrażamy rozwiązania zwiększające poziom bezpieczeństwa.
bezpieczeństwo w goldsaver
bezpieczeństwo w goldsaver

1. Goldsaver a Goldenmark

Sklep internetowy Goldsaver należy do tej samej grupy kapitałowej, co Goldenmark, czyli czołowy dostawca metali szlachetnych w Polsce. Gdy kupujesz złoto w Goldsaverze, Goldsaver kupuje fizyczny kruszec od Goldenmark.

Przez prawie 13 lat działalności Goldenmark (do 2015 roku funkcjonujący na rynku jako Mennica Wrocławska) dostarczył Polakom ponad pół miliona uncji fizycznego złota, czyli ponad 16,6 ton kruszcu.

Więcej o Goldenmarku i o relacjach pomiędzy Goldsaverem a Goldenmarkiem przeczytasz tutaj

Dorota Sierakowska

inwestorka i analityczka, specjalizująca się w rynku surowcowym,
twórczyni Girls Money Club
dorota sierakowska

„Złoto jest coraz łatwiej dostępne, a to ma ogromne znaczenie dla większości inwestorów. Kiedyś złoto kojarzono z pewną niedostępnością, ale przede wszystkim z bogactwem, władzą, luksusem. Ale na szczęście to zaczęło się zmieniać i w tym momencie nie trzeba mieć milionów czy setek tysięcy złotych, żeby mądrze zainwestować w ten kruszec. Możemy mieć nawet kilka tysięcy złotych, kilkaset złotych, a obecnie nawet kilkadziesiąt złotych, żeby zacząć swoją przygodę z inwestowaniem w złoto. To jest szalenie istotne, bo przecież większość z nas chce mądrze ulokować pieniądze, ale wiele osób dysponuje relatywnie niewielkimi oszczędnościami”

2. Nadzór NBP

Nasza działalność podlega nadzorowi Narodowego Banku Polskiego. Znajdujemy się w rejestrze działalności kantorowej pod numerem 19741.

3. LBMA

Wszystkie sztabki złota pochodzą wyłącznie od producentów posiadających akredytację LBMA (London Bullion Market Association). Taka sztabka jest dzięki temu łatwa w weryfikacji i odsprzedaży nie tylko w sieci salonów Goldenmark lub innych punktach skupu w Polsce, ale też na całym świecie.

Dowiedz się, czym jest LBMA

4. Opakowanie Certipack

Złoto, które trafia w Twoje ręce, jest opakowane w Certipack – oryginalne opakowanie producenta, które samo w sobie stanowi certyfikat potwierdzający jego autentyczność i zabezpieczenie. 

Sprawdź, czym jest Certipack

5. Certyfikat Goldenmark

Każda sztabka jest certyfikowana również przez Goldenmark – weryfikujemy ją dzięki zaawansowanej technologii i naszej specjalistycznej wiedzy.

Sprawdź, jakie są metody weryfikacji złota

6. Faktura potwierdzająca zakup

Goldsaver to sklep internetowy, a każda Twoja wpłata oznacza zakup fizycznego złota. Po każdym zakupie otrzymujesz fakturę potwierdzającą zakup określonej ilości kruszcu. 

Aktualny stan posiadanego złota i szczegółową historię zakupów widzisz na swoim koncie w panelu klienta.

7. Odbiór sztabki tylko przez Ciebie lub upoważnioną wcześniej osobę

Jeśli zdecydujesz się odebrać swoją sztabkę w oddziale Goldenmarku, pamiętaj o zabraniu ze sobą dokumentu ze zdjęciem, który potwierdzi Twoją tożsamość. Musimy mieć pewność, że Ty to Ty, zanim przekażemy Ci Twoją sztabkę.

Jeśli nie możesz odebrać sztabki osobiście i chcesz kogoś upoważnić do jej odbioru, to opcje są dwie:

  • Musisz wcześniej przyjść do oddziału Goldenmarku i powiadomić o tym pracownika. Na miejscu podpiszesz specjalne oświadczenie i podasz dane (imię, nazwisko, PESEL) upoważnianej do odbioru osoby. 
  • Jeśli nie możesz być wcześniej w oddziale, to pozostaje notarialne upoważnienie, które osoba odbierająca sztabkę musi mieć ze sobą.

Jeśli wybierzesz dostawę kurierem, możesz skorzystać z opcji „tylko do rąk własnych” (w tym celu skontaktuj się z naszym BOK). W tym wypadku kurier będzie mógł przekazać przesyłkę tylko Tobie. Nie będzie mógł zostawić jej nikomu innemu, nawet jeśli będzie to np. Twoja żona/mąż i będzie się znajdować pod tym samym adresem.

8. Ubezpieczona wysyłka

Wszystkie przesyłki ubezpieczamy na 100 proc. ich wartości. Zarówno te wysyłane kurierem, jak i do paczkomatów. Nie musisz się więc obawiać o Twoją sztabkę.

9. Bezpieczne połączenie ze stroną sklepu

Za bezpieczne połączenie odpowiada certyfikat SSL. Jest to specjalny protokół służący do zabezpieczania połączeń internetowych i szyfrowania danych przesyłanych pomiędzy Twoją przeglądarką a naszym serwerem.

Jest to szczególnie ważne w przypadku przesyłania poufnych danych np. danych osobowych, haseł czy danych karty płatniczej.

Obecnie certyfikat SSL to absolutny standard. Najnowsze przeglądarki internetowe same informują nas o braku certyfikatu i o potencjalnym zagrożeniu. Gdy zobaczymy taki komunikat, lepiej od razu opuścić niezabezpieczoną stronę. W niektórych starszych przeglądarkach na obecność certyfikatu wskazywała także zielona kłódka w pasku adresu w przeglądarce. 

10. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe/weryfikacja dwuetapowa (2FA) 

W dzisiejszym cyberświecie sam login i hasło to za mało, żeby uchronić nasze konta. Dlatego też powstało dwuskładnikowe uwierzytelnianie, które powoli staje się standardem. Obowiązek jego stosowania mają wszystkie banki, ale również większość poważnych serwisów (Facebook, Google, Allegro itp.) oferuje taką funkcjonalność i zachęca do jej stosowania. 

2FA to mechanizm prosty w użyciu a jednocześnie dający nam znacznie większy poziom bezpieczeństwa niż sam login i hasło.

Więcej o tym czym jest 2FA, jak to działa w praktyce i jak włączyć w sklepie Goldsaver przeczytasz tutaj.

11. Zabezpieczenie przez nieuprawnioną modyfikacją danych osobowych klienta

W sklepie Goldsaver nie ma możliwości samodzielnej zmiany swoich danych osobowych takich jak imię, nazwisko czy numer PESEL. Jest to spowodowane kwestiami bezpieczeństwa – dzięki temu nikt niepowołany nie zmieni Twoich danych na swoje. Dane te są podstawą wydania sztabki złota w oddziale Goldenmark.

Dane mogą zostać zmienione po weryfikacji przez pracownika i stwierdzeniu, że są prawdziwe. 

Masz kilka możliwości potwierdzenia poprawności swoich danych osobowych, więcej dowiesz się tutaj.

12. Weryfikacja konta bankowego

Weryfikacja konta bankowego ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Jeśli w którymś momencie zdecydujesz się sprzedać kupione wcześniej złoto, środki będziemy mogli przelać tylko na zweryfikowane i należące do Ciebie konto. Dzięki temu nikt niepowołany nie będzie mógł się pod Ciebie podszyć, nie poda swojego rachunku i nie przejmie Twoich pieniędzy.

Dodanie rachunku bankowego nie jest obowiązkowe, jeżeli nie planujemy sprzedawać złota przed uzbieraniem sztabki. Warto je jednak dodać i zweryfikować na wszelki wypadek. Przyśpieszy to proces sprzedaży, gdybyśmy jednak potrzebowali w przyszłości pilnie spieniężyć kupione złoto.

O tym jak dodać i zweryfikować rachunek przeczytasz tutaj.

13. Automatyczne wylogowanie

Dla zapewnienia bezpieczeństwa kont klientów w sklepie Goldsaver, wprowadziliśmy dodatkowe zabezpieczenie. Polega ono na tym, iż po określonym czasie braku aktywności w sklepie, następuje automatyczne wylogowanie – podobnie jak w bankach.

Goldsaver to sklep internetowy, ale zależy nam na najwyższych standardach w obszarze bezpieczeństwa. Wzorem banków i innych instytucji, wprowadziliśmy również takie zabezpieczenie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.