Weryfikacja konta bankowego

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania:

1. Czy weryfikacja konta bankowego jest obowiązkowa?
2. Czy pieniądze ze sprzedaży złota mogą być przelane na niezweryfikowane konto?
3. Czy można mieć więcej niż jeden zweryfikowany rachunek?
4. Jak zweryfikować konto bankowe?
5. Dlaczego konto bankowe musi być zweryfikowane w przypadku odsprzedaży mojego złota?

W skrócie

  • Weryfikacja konta bankowego nie jest obowiązkowa. Zweryfikowane konto bankowe jest niezbędne, gdy chcemy sprzedać złoto przed uzbieraniem 31,1 grama, czyli 1 uncjowej sztabki.
  • Konto bankowe warto zweryfikować na wszelki wypadek od razu, nawet jeśli aktualnie nie planujemy sprzedaży złota. Przyśpieszy to proces sprzedaży, gdybyśmy potrzebowali w przyszłości pilnie spieniężyć kupione złoto.
  • Procedura weryfikacji konta jest prosta, ale proces weryfikacji konta może trwać po stronie banku nawet do kilkunastu godzin.

Czy muszę zweryfikować konto bankowe?

Posiadanie zweryfikowanego konta bankowego nie jest obowiązkowe, o ile nie zamierzamy sprzedawać złota przed uzbieraniem pełnej sztabki. 

W momencie, gdy z jakiegoś powodu zechcemy sprzedać swoje złoto przed zgromadzeniem uncji i odebraniem jej w postaci sztabki sztabki, będziemy potrzebowali zweryfikowanego konta, aby na nie przelać środki ze sprzedaży złota.

Proces weryfikacji konta, choć jest zautomatyzowany, może potrwać nawet od kilku do kilkunastu godzin. W sytuacji, gdyby zależało nam na czasie, weryfikacja konta może wydłużyć proces sprzedaży złota. Dlatego konto bankowe lepiej zweryfikować wcześniej, na wszelki wypadek.

Paweł Svinarski

twórca największego w Polsce kanału finansowego „Dla pieniędzy”
paweł svinarski

„Dużym atutem Goldsavera jest automatyzacja oszczędzania możliwa dzięki ustawieniu w banku zlecenia stałego. Nie muszę pamiętać o tym, by dokonywać kolejnych zakupów, wszystko dzieje się z automatu. I nim się obejrzę, będę mógł odebrać swoją sztabkę”

Dlaczego pieniądze mogą być przelane tylko na zweryfikowane konto?

Dlaczego nie można wpisać numeru rachunku bankowego w momencie sprzedaży złota? Jest to kwestia bezpieczeństwa. Dzięki temu nikt niepowołany nie będzie w stanie podszyć się pod nas i nie przejmie naszych pieniędzy.

Jak zweryfikować konto bankowe?

Można to zrobić na trzy sposoby:

  1. wykonując szybki e-przelew (przelewy24) na kwotę 1 zł, którą następnie Ci zwrócmy,
  2. poprzez tradycyjny przelew bankowy, również na kwotę 1 zł, która także zostanie zwrócona,

Ważne jest, aby imię i nazwisko, które podaliśmy przy zakładaniu konta w sklepie Goldsaver zgadzały się z tymi, które przypisane są do rachunku bankowego (nie można podpiąć rachunku, który należy do innej osoby). Na koncie w sklepie Goldsaver.pl można mieć zweryfikowanych kilka rachunków bankowych. 

Podsumowując

Weryfikacja konta bankowego ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Jest to proces prosty, jednak czasem może potrwać nawet do kilkunastu godzin. Dodanie zweryfikowanego rachunku bankowego nie jest konieczne, jeżeli nie planujemy sprzedawać złota przed uzbieraniem sztabki.

W sytuacji, gdy będziemy chcieli szybko spieniężyć złoto i otrzymać środki na konto, posiadanie wcześniej zweryfikowanego rachunku bankowego znacznie przyspieszy cały proces.

Dowiedz się, jak Goldsaver pomaga oszczędzać

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Powiązane artykuły

Komentarze

  1. Jaki jest czas oczekiwania na potwierdzenie weryfikacji numeru rachunku? Zrobiłem już 3 takie przelewy po 1 zł i od 2 dni nie dostałem żadnej informacji co do tego.

    1. Cześć Krystian, prawdopodobnie weryfikacja mogła być opóźniona z uwagi na przerwę świąteczną. Ale już powinno być ok.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.