Czy Goldsaver jest dla mnie – za i przeciw

Ten tekst przeczytasz w 6 min.

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania:

1. Dla kogo jest Goldsaver?
2. Czy Goldsaver jest dla mnie?
3. Jakie są zalety i korzyści Goldsavera?
3. Jakie są wady Goldsavera?

W skrócie

  • W sklepie internetowym Goldsaver oferujemy możliwość wygodnego i bezpiecznego zakupu „po kawałku” jednouncjowej sztabki złota, czyli ważącej 31,1 g. Fizyczne złoto kupujesz w dowolnej ilości i dowolnym czasie.
  • Goldsaver to nasza odpowiedź na potrzeby osób, które chcą lokować kapitał w fizycznym złocie, ale nie chcą lub nie mogą przeznaczyć jednorazowo większych środków na zakup kruszcu.
  • Gdy kupisz w Goldsaverze 1 uncję kruszcu (31,1 g), odbierzesz ją w postaci fizycznej sztabki, czyli podstawowej i najpopularniejszej formie złota lokacyjnego.
  • Poniżej przedstawiamy zalety, ale też potencjalne wady tego rozwiązania. Sprawdź, czy Goldsaver odpowiada na Twoje potrzeby.

Kiedy Goldsaver jest dla Ciebie?

Chcesz mieć sztabkę fizycznego złota

Zakup sztabki złota o wadze 1 uncji (31,1 g) jeszcze nigdy nie był tak prosty. W Goldsaverze możesz kupować fizyczny kruszec na własnych zasadach, „po kawałku” – Ty decydujesz jak często i w jakiej ilości kupujesz złoto. Sztabka to podstawowa forma złota lokacyjnego, a jej najpopularniejszą wagą jest 1 uncja, czyli 31,1 g.

Dowiedz się, dlaczego sztabka o wadze 1 uncji (31,1 g).

Paweł Svinarski

twórca największego w Polsce kanału finansowego „Dla pieniędzy”
paweł svinarski

„Dużym atutem Goldsavera jest automatyzacja oszczędzania możliwa dzięki ustawieniu w banku zlecenia stałego. Nie muszę pamiętać o tym, by dokonywać kolejnych zakupów, wszystko dzieje się z automatu. I nim się obejrzę, będę mógł odebrać swoją sztabkę”

Chcesz chronić swoje oszczędności przed inflacją

Systematyczne lokowanie kapitału w metalach szlachetnych to jedna z najlepszych strategii zabezpieczenia majątku, szczególnie w warunkach wysokiej inflacji i zawirowań gospodarczych. Złoto to aktywo, które doskonale przenosi wartość pieniądza w czasie, dzięki czemu chroni siłę nabywczą naszych portfeli. W Goldsaverze regularne oszczędzanie możesz zacząć już od 50 złotych i „po kawałku” kupować sztabkę złota.

Dowiedz się, jak Goldsaver pomaga oszczędzać.

Cenisz elastyczność

Kupujesz tyle fizycznego złota, ile chcesz i wtedy, kiedy chcesz. W Goldsaverze sam ustalasz kwotę (minimalna wpłata to 50 zł) i częstotliwość zakupów – możesz kupować codziennie, możesz raz na tydzień, możesz raz w miesiącu. Tylko od Ciebie zależy, jak szybko zgromadzisz 1 uncję złota i odbierzesz ją w formie fizycznej sztabki. Nie musisz zatem jednorazowo wydać większej sumy, by stać się posiadaczem fizycznego kruszcu.

Dowiedz się, jak działa Goldsaver.

Stawiasz na wygodę

Założenie konta w sklepie Goldsaver jest proste i zajmuje kilkadziesiąt sekund, a podczas rejestracji podajesz tylko niezbędne dane. Zakupy oparte są na wygodnych e-płatnościach. Kupujesz fizyczne złoto z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do internetu. Możesz także ustawić zlecenie stałe w banku i systematycznie kupować „po kawałku” sztabki, bez konieczności pamiętania o regularnych wpłatach. W panelu klienta na bieżąco widzisz, ile złota już masz.

Dbasz o bezpieczeństwo

Wszystkie operacje przeprowadzamy za pośrednictwem bezpiecznych i szyfrowanych połączeń SSL. Fizyczną sztabkę odbierzesz w komfortowych warunkach w jednym z salonów sieci Goldenmark w największych polskich miastach, dostarczy Ci ją w ubezpieczonej przesyłce firma kurierska lub wyślemy Ci ją do paczkomatu. Za marką Goldsaver stoi Grupa Goldenmark – wiodący na polskim rynku dystrybutor metali szlachetnych, który w ciągu 13 lat działalności dostarczył Polakom ponad 530 000 uncji złota, czyli ponad 16,6 t kruszcu.

Nie lubisz narażać swoich oszczędności na ryzyko

Każda Twoja wpłata oznacza zakup fizycznego złota przez Goldsaver w Goldenmark. To oznacza, że w Goldsaverze nie ponosimy ryzyka kursowego, ponieważ na bieżąco kupujemy złoto u naszego dostawcy. Po każdej transakcji otrzymujesz od nas fakturę potwierdzającą Twój zakup fizycznego złota. Zakupione złoto w każdej chwili – zarówno przed kupieniem 1 uncji, jak i po – możesz także odsprzedać.

Dowiedz się, jak Goldsaver kupuje złoto.

Kiedy Goldsaver nie jest dla Ciebie?

Chcesz od razu kupić jednouncjową sztabkę złota

Jeśli jednorazowy wydatek rzędu 8-9 tys. złotych nie jest dla Ciebie barierą, zarówno materialną, jak i psychologiczną, a jednouncjową sztabkę złota chcesz mieć w ręku natychmiast po zakupie, postaw na tradycyjnego dostawcę metali szlachetnych, jak Goldenmark. Jeśli wolisz kupować sztabkę „po kawałku” – wybierz Goldsaver.

Interesują Cię fizyczne sztabki złota o innej wadze

Chcesz kupić mniejsze sztabki kruszcu o wadze: 1 g, 5 g, 10 g, 20 g lub większe niż 1 uncja? Tu również lepszym rozwiązaniem będzie zakup złota u dystrybutora. W sklepie Goldsaver kupujesz co prawda dowolne, niewielkie ilości złota, ale w fizycznej formie możesz odebrać tylko jednouncjową sztabkę lub monetę.

Nie przemawia do Ciebie idea kupowania złota „po kawałku”

Jeśli nie chcesz czekać z odbiorem fizycznego kruszcu do momentu kupienia jednej uncji (31,1 g), wówczas sklep internetowy Goldsaver nie będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. W takiej sytuacji możesz zdecydować się na zakup mniejszej sztabki lub monety bezpośrednio u dostawcy metali szlachetnych. 

Szukasz inwestycji o wysokiej stopie zwrotu, ale i wysokim ryzyku

W takiej sytuacji postaw na inne aktywa niż złoto. Pamiętaj jednak o dywersyfikacji portfela – królewski kruszec znakomicie sprawdza się jako aktywo stabilizujące dla bardziej ryzykownych inwestycji i zabezpiecza portfel przed dużymi wahaniami. Złoto zazwyczaj przejawia odwrotną korelację z dolarem amerykańskim oraz akcjami spółek z Wall Street i zyskuje na wartości w okresach zawirowań natury gospodarczej czy geopolitycznej. Dlatego nawet jeśli chcesz inwestować w ryzykowne aktywa, rozważ ulokowanie części kapitału w złocie fizycznym. 

Złoto to dla Ciebie inwestycja krótkoterminowa

Nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów związanych z zakupem fizycznego złota, patrzysz na nie z perspektywy krótkoterminowej i liczysz na zyski na zmianie kursu? Wówczas możesz rozważyć tzw. złoto papierowe. Pod tym hasłem kryją się instrumenty finansowe dające inwestorowi ekspozycję na cenę tego metalu – to przede wszystkim jednostki funduszy ETF. Jeśli jednak nie do końca przekonuje Cię idea „wirtualnego” inwestowania w złoto, które nie jest substytutem dla prawdziwego kawałka kruszcu, wtedy postaw na Goldsavera i po kupieniu 1 uncji, czyli 31,1 g, odbierz sztabkę fizycznego złota.

Nie masz pomysłu, jak przechowywać złoto w postaci fizycznej

Cenisz złoto za przenoszenie wartości pieniądza w czasie i chcesz lokować oszczędności w ten kruszec, ale nie masz gdzie go przechować? Tu również możesz rozważyć zakup „papierowego” złota. Jednak jeśli masz obawy, jak przechowywać kruszec i dlatego nie chcesz posiadać fizycznej sztabki, zaoferujemy Ci usługę przechowania w skarbcu Goldenmark, z pełnym ubezpieczeniem, bez dodatkowych kosztów. W każdej chwili – w ciągu 2 dni roboczych od zgłoszenia – masz możliwość odbioru sztabki w jednym z salonów sieci Goldenmark.

Po lekturze powyższych argumentów możesz dojść do wniosku, że lepszym wyborem dla Ciebie będzie zakup od razu złotej sztabki czy monety. Albo że inne formy oszczędzania lepiej odpowiadają na Twoje potrzeby. Jeśli jednak dojdziesz do wniosku, że oszczędzanie w złocie na własnych zasadach i kupowanie sztabki „po kawałku” – w dowolnej ilości i dowolnym czasie – jest tym, na czym Ci zależy, wówczas Goldsaver będzie rozwiązaniem skrojonym na miarę Twoich potrzeb.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.