Czym jest i jak działa Goldsaver

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania:

1. Co to jest Goldsaver?
2. Jak działa Goldsaver?
3. Co sprzedaje Goldsaver?
4. Jaka jest cena złota w Goldsaverze?
5. Jakie są formalności przy zakładaniu konta?
6. Jak można kupować w Goldsaverze?
7. Jak można płacić w Goldsaverze?
8. Jak można odebrać sztabkę?

W skrócie

 • Goldsaver to nowoczesny sklep internetowy, w którym „po kawałku” kupujesz sztabkę fizycznego złota. W dowolnym momencie, za pomocą kilku kliknięć, nabywasz dowolną ilość kruszcu. Gdy kupisz 1 uncję złota (31,1 g), możesz odebrać ją w formie fizycznej sztabki.  
 • Cenę, po której kupujesz złoto, widzisz w momencie zakupu. Jest ona wyliczana na bazie aktualnego kursu złota NBP, z uwzględnieniem kosztów produkcji, transportu i ubezpieczenia oraz funkcjonowania sklepu. Nie naliczamy dodatkowych opłat za wysyłkę sztabek ubezpieczonym kurierem ani za płatności elektroniczne. 
 • Złoto kupujesz za pomocą wygodnych płatności elektronicznych, a wszystkie operacje przeprowadzane są za pośrednictwem bezpiecznych i szyfrowanych połączeń SSL. Każda Twoja wpłata oznacza zakup fizycznego złota. Każdy Twój zakup potwierdzamy fakturą.

Sklep internetowy Goldsaver umożliwia elastyczny, wygodny i bezpieczny zakup jednouncjowej sztabki złota. Schemat działania jest bardzo prosty. Przedstawiamy go w kilku krokach:

czym jest i jak działa goldsaver

Zakładasz konto

Podajesz adres e-mail i hasło. Rejestracja zajmuje Ci kilkadziesiąt sekund. Następnie potwierdzasz ją, klikając w link, który otrzymasz w e-mailu. Możesz to zrobić jeszcze szybciej i prościej – korzystając z logowania poprzez swój profil na Facebooku, Google lub Apple. Aby aktywować Twoje konto, potrzebujemy kilku Twoich danych osobowych i adresowych, które są niezbędne do wystawienia faktury sprzedaży po każdym Twoim zakupie złota.

Zaczynasz kupować złoto

Po aktywacji konta zaczynasz kupować online fizyczne złoto. Samodzielnie ustalasz kwotę (minimalna wpłata to zaledwie 50 zł) i częstotliwość zakupów. Możesz korzystać z wygodnych płatności elektronicznych (poprzez system Przelewy24, Blik, Apple Pay czy Google Pay) albo ustawić w banku zlecenie stałe i systematycznie oszczędzać bez konieczności pamiętania o regularnych zakupach złota.

Czarek Jóźwik

Abstrachuje
Czarek Jóźwik

„Sklep Goldsaver to wygodne rozwiązanie dla osób jak ja, które do tej pory nie miały zbyt wiele do czynienia ze złotem. Można ustawić stałe zlecenie i przypomnieć sobie o złocie jak kurier przyniesie już całą uncjową sztabkę. Nie trzeba śledzić notowań i zastanawiać się, czy teraz jest dobry moment na zakup czy nie. Spoko wygodny sposób na budowanie kapitału na przyszłość, bez konieczności zagłębiania się w niuanse rynku”

Otrzymujesz fakturę

Po każdym zakupie otrzymujesz fakturę potwierdzającą ilość kupionego złota, a aktualny stan posiadania fizycznego kruszcu i szczegółową historię zakupów widzisz na swoim koncie w panelu klienta.

Odbierasz sztabkę

Gdy już kupisz 31,1 g złota, czyli 1 uncję, odbierzesz fizyczną sztabkę w jednym z salonów sieci Goldenmark. Możemy Ci ją również wysłać ubezpieczonym kurierem do domu lub do paczkomatu.

Jeżeli zdecydujesz się odebrać sztabkę osobiście, wówczas będzie ona gotowa do odbioru po upływie 3 dni roboczych od dnia zadeklarowania nam takiego wyboru. Jeżeli zdecydujesz się, aby sztabka została dostarczona do Ciebie na wskazany adres nadamy przesyłkę najpóźniej po upływie 3 dni roboczych od dnia zadeklarowania nam takiego wyboru. Czas samej dostawy jest uzależniony od przewoźnika i wynosi maksymalnie 3 dni robocze.

Wolisz monetę od sztabki? Za dodatkową, niewielką opłatą odbierzesz złoto w postaci jednouncjowej monety. Zgromadzone złoto w każdej chwili możesz odsprzedać – zarówno przed kupieniem pełnej 1 uncji, jak i po.

Dowiedz się, dlaczego sztabka o wadze 1 uncji (31,1 g).

Kupujesz dalej

Niezależnie od tego, ile już masz sztabek, możesz oszczędzać dalej i gdy znów kupisz 1 uncję kruszcu, ponownie odbierzesz ją w formie sztabki lub monety.

Dowiedz się, jak Goldsaver pomaga oszczędzać. 

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Hallo, moje Imie Henryk. Mieszkam w Niemczech, posiadam obywatelstwo polskie.
  W Polsce nie posiadam zameldowania. Interesuje mnie bardzo nawiazanie mozliwosci zakupu zlota w cyklu miesiecznych moich mozliwosci. Czy moge placic w Euro przelewy z niemieckiego Banku. Prosze o szczegolowe informacje w tej sprawie,

  1. Dzień dobry, aby dokonywać zakupów w sklepie Goldsaver konieczny jest polski PESEL, a także polski adres do wysyłki – nie prowadzimy obecnie wysyłki za granicę. Istnieje możliwość płacenia z banku zagranicznego, jednak należy mieć na uwadze, że kwota przelewu zostanie przewalutowana na polską złotówkę. Więcej informacji znajdzie Pan w tym artykule: https://goldsaver.pl/blog/artykul/zakupy-zagraniczne-w-goldsaver/

  1. Cześć Dawid, tak. Złoto możesz sprzedać w dowolnym momencie. W tym celu wystarczy w zakładce „Moje sztabki” kliknąć link „Chcę zrezygnować ze zbierania na tę sztabkę”. Wówczas pojawi się okno z wyceną złota oraz prośbą o potwierdzenie.

 2. Co w przypadku gdy sztabka nie dotrze w przewidywanym terminie 3 dni roboczych od nadania?

  1. Hej, wówczas należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta w celu wyjaśnienia sytuacji. Każda paczka jest także śledzona, więc przy pomocy trakcingu można ustalić, gdzie w danym momencie się znajduje.

 3. A czy można wpłacić więcej pieniędzy niż zadeklarowane na początku? Powiedzmy, że deklaracja opiewała na 100 zł, ale były wolne środki i chcę wpłacić 500, ale bez zmiany tej pierwotnej deklarowanej kwoty?

  1. Cześć, w Goldsaver panuje pełna elastyczność, złoto można kupować za dowolne kwoty (min. 50 zł) i z dowolną częstotliwością. Również kwotę zlecenia stałego można w dowolnym momencie zmienić w swoim banku lub w ogóle zawiesić na jakiś czas zakupy.

 4. co jezeli odbiore jedna uncje i chciałbym ja sprzedac wtedy musze jechac do sklepu w miescie czy jak mam sprzedac

  1. Cześć Bartosz, sztabkę zakupioną w Goldsaverze możesz sprzedać w jednym z salonów Goldenmark rozsianych po całym kraju (https://goldenmark.com/pl/oddzialy), ale bez problemu sprzedasz ją także u innych dilerów złota. Obecnie praktycznie w każdym większym mieście znajdują się takie punktu. Goldenmark obecny jest także w mniejszych miejscowościach jak Kalisz, Koszalin czy Opole.

 5. Dzień dobry, jak zabezpieczone są moje pieniądze po otwarciu programu i wpłaceniu środków? Jak duży kapitał ma Goldsaver / Goldenmark i jak mogę mieć pewność, że po roku zbierania środków od klientów firma nie zniknie z rynku razem z pieniędzmi, jak np. Ambergold? Mówimy przecież o długotrwałych programach i sporych finalnie przy zakupie sztabki kwotach: 8-9K zł.

  1. Cześć Daniel, Goldsaver jest sklepem internetowym. Nie przechowujemy środków pieniężnych. Po każdym zakupie otrzymujesz na maila potwierdzenie i fakturę, a więc stajesz się właścicielem określonej ilości złota, która spoczywa u nas do momentu uzbierania uncji (31,1 g). Goldenmark jest obecny na polskim rynku od 13 lat. Sprzedaliśmy w tym czasie ponad 500 tys. uncji złota. Jesteśmy jednym z największych dostawców złota na polskim rynku.

 6. Czy jak powiedzmy wpłacę i uzbieram kilka tysięcy i nie będę jednak chciał sztabki to można wypłacić bez starty? Nigdzie nie ma o tym info, a jak byście dali takie info to pewnie byłoby więcej chętnych i wyglądało by to bezpieczniej.

 7. W którym miejscu na stronie sklepu jest wspomniany wyżej kalkulator? Aby sprawdzić codzienne ceny i notowania?

 8. Czy goldsawer działa już legalnie bo były jakieś problemy. Waszego konkurenta Inwestycje Alternatywne wykończono dość szybko mimo że współpracowało się z nimi bardzo dobrze i mnie nie oszukali otrzymałem wszystko co kupiłem miałem zamiar współpracować z Wami ale sądziłem że Was też wykończą. Pozdrawiam Paweł Wojda

  1. Pawle, sklep Goldsaver zawsze działał legalnie! I wszystkie instytucje, które to weryfikowały, potwierdziły to. Zatem zapraszamy do kupowania złota!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.