Jak Goldsaver kupuje złoto?

Ten tekst przeczytasz w 4 min.

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania:

▪ Co się dzieje ze środkami wpłaconymi przez klientów?
▪ Czy Goldsaver obraca pieniędzmi klientów?
▪ W jaki sposób Goldsaver kupuje uncjowe sztabki złota, skoro klient kupił złoto za np. 50 zł?
▪ Czy kilku klientów ma „udział” w tej samej sztabce?
▪ Czy kupione przez klienta złoto leży w depozycie?
▪ Czy Goldsaver zabezpiecza jakąś ilość złota na potrzeby działalności?
▪ Jak Goldsaver zabezpiecza się przed ryzykiem kursowym?

W skrócie

 • Dostawcą złota dla Goldsaver jest Goldenmark.
 • Po zaksięgowaniu wpłaty, Goldsaver od razu kupuje złoto.
 • Cena złota ustalana jest w oparciu o kurs NBP publikowany każdego roboczego dnia o godzinie 8 rano, w złotówkach.
 • Goldsaver w każdym momencie przechowuje ilość złota odpowiadającą ilości zakupionej i nie odebranej jeszcze przez klientów sklepu.
 • Po uzbieraniu 31,1 g możesz odebrać w ciągu trzech dni roboczych swoją sztabkę złota, pozostawić ją w skarbcu Goldenmark lub odsprzedać. 
 • Po uzbieraniu jednej sztabki możesz zacząć kupować i gromadzić złoto na sztabkę kolejną. 

Goldsaver to innowacyjny na polskim rynku sklep internetowy, który umożliwia kupowanie 1-uncjowej sztabki złota „po kawałku”, bez konieczności wydawania jednorazowo większej kwoty, w oparciu o dowolne wpłaty już od 50 zł. Za marką Goldsaver stoi Grupa Goldenmark – wiodący na polskim rynku dystrybutor metali szlachetnych, który w ciągu 13 lat działalności dostarczył Polakom ponad 530 000 uncji złota, czyli ponad 16,6 t kruszcu.

Jak wygląda proces?

1. Po wykonaniu płatności i zaksięgowaniu jej na naszym koncie, od razu kupujesz złoto wg. kursu NBP publikowanego każdego dnia roboczego o godzinie 8 rano, powiększonego o koszt fizycznej sztabki (ok. 6,9 proc.).

Dowiedz się, co składa się na cenę sztabki złota.

Goldsaver nie obraca pieniędzmi z transakcji – od razu sprzedaje Ci za nie złoto, którego właścicielem jesteś Ty, czyli klient sklepu. Wszystkie transakcje realizowane są natychmiastowo tzn. w momencie zaksięgowania przelewu. 

2. Ilość złota, które przechowuje Goldsaver jest w każdym momencie równa ilości złota zakupionego, ale jeszcze nie odebranego przez wszystkich klientów Goldsavera. 

Oznacza to także, że do momentu uzbierania przez Ciebie całej sztabki (31,1 g), posiadana przez Ciebie część sztabki tymczasowo przechowywana jest w postaci sztabki współdzielonej z innymi klientami. Właśnie ten mechanizm, zbliżony chociażby do dobrze znanych zakupów grupowych, sprawia, że możliwe jest kupowanie złota nawet za kwotę 50 zł. 

3. Na Twoim koncie w sklepie Goldsaver nie znajdują się zatem środki finansowe, a złoto. W sklepie Goldsaver kupujesz złoto, które do momentu kupienia 1 uncji jest przez nas przechowywane.

4. Gdy ilość zakupionego przez Ciebie złota wyniesie 31,1 g, a więc tyle, ile waży sztabka złota o masie jednej uncji trojańskiej, możesz odebrać swoją sztabkę (wyślemy ją do Ciebie w ciągu trzech dni roboczych), odsprzedać lub skorzystać z możliwości przechowania jej w skarbcu Goldenmark, z pełnym ubezpieczeniem, bez dodatkowych kosztów.

Dowiedz się, dlaczego sztabka o wadze 1 uncji (31,1 g).

Jeśli zdecydujesz się na odbiór – możesz to zrobić osobiście w jednym z kilkudziesięciu salonów sieci Goldenmark lub wyślemy Ci Twoją sztabkę ubezpieczonym kurierem do domu lub do paczkomatu. Oczywiście niezależnie od tego, możesz kontynuować zakupy złota na poczet kolejnej sztabki. 

5. Do momentu odbioru sztabki będą przebywać w skarbcu Goldenmark. Przez cały ten czas sztabki złota, które już przez Ciebie zostały zakupione, pozostają bezpieczne. 

Maciej Samcik

twórca i redaktor naczelny „Subiektywnie o Finansach”
maciej samcik 1

„Na szczęście w Polsce jest możliwość kupowania złota w kawałkach, z odbiorem wtedy, gdy uzbieramy co najmniej uncję. Przetestowałem tę możliwość w sklepie Goldsaver.pl: uzbierałem, odebrałem (przysyłają sztabkę kurierem UPS, a jak ktoś chce – to do paczkomatu), mogę polecić” czytaj więcej >

Zabezpieczenie logistyczne

Dostawcą złota dla sklepu Goldsaver jest Goldenmark – jeden z największych dostawców złota inwestycyjnego w Polsce, firma z ponad dziesięcioletnią historią, posiadająca partnerów handlowych na całym świecie. Goldsaver nie kupuje złota na zapas, jednak w każdym momencie posiada możliwość zakupu złota od Goldenmark.

Złote sztabki w ilości zakupionej przez spółkę Goldsaver pozostają w skarbcu Goldenmark i pozostają do stałej dyspozycji klientów Goldsavera (możliwość odbioru w ciągu 3 dni roboczych).

Dzięki procesowi, w którym złoto kupowane jest na bieżąco w postaci sztabek jednouncjowych, ryzyko wynikające z krótkoterminowych wahań kursu złota nie występuje.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Jak dla mnie oszustwo. Kupiłem większość zlota po cenie od 278 do 290 PLN I później kilka po 315-320. W momencie sprzedaży zgromadzonego zlota cena za gram wynosiła 319pln a ja dostałem 290pln zw gram.

  1. Cześć M, złoto w Goldsaver sprzedawane jest w cenie NBP+6,9% zaś skupowane po cenie NBP-2%. Wszystko jest opisane w artykule Goldsaver – ceny, koszty, opłaty dodatkowe: https://goldsaver.pl/blog/artykul/ceny-koszty-oplaty-dodatkowe-w-goldsaverze/ oraz w regulaminie https://goldsaver.pl/regulamin (Pkt IV, 9 oraz Pkt VI, 1)

   To 6,9% doliczane do ceny giełdowej to m.in. koszt fizycznego produktu – koszt produkcji sztabki, logistyki, ubezpieczeń i marże. Nie da się kupić fizycznego złota w cenie giełdowej.

   Złoto jest lokatą długoterminową i słabo nadaje się do spekulacji m.in. właśnie z powodu kosztów fizycznego złota. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=UiZ0Ew_QY_8

 2. Jak długo będe czekał na przelew pieniędzy po wcześniejszej rezygnacji z dalszego zbierania na 1 uncję

  1. Dzień dobry,
   Zgodnie z regulaminem sklepu: „W terminie 3 dni roboczych od dnia złożenia dyspozycji sprzedaży złota na podstawie Regulaminu, my lub podmiot przez nas upoważniony dokonamy przelewu ceny na Twój rachunek bankowy, wskazany przez Ciebie w panelu klienta.”

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.