Goldsaver – ceny, koszty, opłaty dodatkowe

Ten tekst przeczytasz w 6 min.

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania:

1. Ile kosztuje sztabka złota w Goldsaverze?
2. Jak obliczana jest cena?
3. Ile kosztuje sztabka złota u konkurencji?
4. Jak często aktualizowany jest kurs?
5. W jaki sposób ustalana jest cena 1 grama złota?
6. Zlecenia stałe a Goldsaver
7. Jak wysokie muszą być wpłaty w Goldsaverze?
8. Jak częste muszą być wpłaty w Goldsaverze?
9. Czy można robić przelewy z banków zagranicznych?
10. Czy zamiast sztabki mogę zakupić monetę?

W skrócie

 • W Goldsaverze kupujesz złoto w cenie wyliczonej w oparciu o aktualny kurs NBP, uwzględniającej również koszty produkcji sztabki, logistyki oraz marżę sprzedawcy. Nie naliczamy dodatkowych opłat związanych z wysyłką czy płatnościami elektronicznymi. 
 • Ty decydujesz, jaką kwotę chcesz jednorazowo przeznaczyć na zakup kruszcu i jak często będziesz kupować złoto. Możesz ustawić zlecenie stałe w banku, w Goldsaverze akceptujemy także przelewy z zagranicznych kont.
 • Kupując 1 uncję złota po „kawałku”, bez konieczności wydawania jednorazowo większej kwoty, uśredniasz cenę kruszcu, co w dłuższej perspektywie daje szansę na osiągnięcie lepszych rezultatów. W dalszej części tekstu znajdziesz szczegółowe wyjaśnienie tej strategii.

Ile kosztuje sztabka złota w Goldsaverze? Jak obliczana jest cena?

Cena, w której kupujesz złoto w Goldsaverze, ustalana jest na bazie aktualnego kursu złota, wyliczonego przez Narodowy Bank Polski. NBP publikuje cenę 1 g złota, wyrażoną w polskiej walucie, raz dziennie w dni robocze o godzinie 8 rano.

Cena złota w Goldsaverze uwzględnia, oprócz bieżącego kursu NBP, także koszty produkcji sztabki, transportu i ubezpieczenia kruszcu oraz funkcjonowania sklepu. Nie naliczamy dodatkowych opłat za wysyłkę sztabek ubezpieczonym kurierem ani za płatności elektroniczne. 

Dowiedz się, co składa się na cenę sztabki złota.

Paweł Svinarski

twórca największego w Polsce kanału finansowego „Dla pieniędzy”
paweł svinarski

„Z Goldsaverem kupujesz fizyczne złoto w formie sztabek, a nie jakieś opcje na złoto czy inne papiery wartościowe oparte o złoto, którego tak naprawdę wcale wtedy nie posiadasz. W dobie niepewności na rynku, warto mieć coś co faktycznie posiadamy pod ręką”

Cena złota za 1 g w Goldsaverze

Ostateczna cena złota 1 g złota w Goldsaverze to aktualny kurs NBP + 6,9%. 1-gramowa sztabka złota kosztuje u dostawców metali szlachetnych około 20-30% więcej od bieżącej ceny kruszcu, zatem zakup w Goldsaverze będzie dla Ciebie bardziej opłacalny. W ten sposób możesz kupić 1 uncję złota „po kawałku”, w atrakcyjnej cenie, bez konieczności wydawania jednorazowo większej kwoty.

Gdzie sprawdzić, po jakiej cenie kupiłem złoto?

1. W trakcie zakupu

Po naciśnięciu przycisku “Kup złoto”, otwiera się okienko, w którym za pomocą suwaka określamy kwotę, jaką chcemy przeznaczyć na zakup złota. Pod kwotą pojawia się liczba gramów złota, jaką kupimy za daną kwotę.

goldsaver - ceny, koszty, opłaty dodatkowe

2. W mailu potwierdzającym zakup

W treści maila znajdziemy informację o ilości złota zakupionej przez samą kwotę, sam mail zawiera także załączoną fakturę imienną, na której znajduje się zarówno ilość zakupionego złota, kwota, jak i cena jednostkowa za gram.

3. Po zalogowaniu do sklepu, w historii transakcji

W historii transakcji, która znajduje się na pierwszym ekranie po zalogowaniu na swoje konto w sklepie Goldsaver.pl widzimy każdą transakcję z datą, kwotą zakupu, ilością nabytego złota oraz ceną za 1 gram.

Moneta zamiast sztabki

Jeśli uznasz, że zamiast jednouncjowej sztabki, wolisz odebrać jednouncjową monetę, masz możliwość zamiany za dodatkową opłatą. Ta opłata wynika wprost z różnicy w cenie między sztabką a monetą – złote monety z uwagi na większą złożoność są nieznacznie droższe od sztabek o takiej samej wadze. A jeśli nie masz gdzie bezpiecznie przechować fizycznego kruszcu kupionego w Goldsaverze, oferujemy możliwość przechowania sztabek w skarbcu Goldenmark, z pełnym ubezpieczeniem, bez dodatkowych kosztów.

Odsprzedaż złota przed czasem

Kupione w Goldsaverze złoto w każdym momencie – zarówno przed kupieniem 1 uncji, jak i po – możesz nam odsprzedać. Złoto odkupimy od Ciebie po aktualnym kursie NBP – 2%. Cena skupu w Goldsaverze wynika wprost z podatku od czynności cywilnoprawnych, który musimy przy każdej transakcji odprowadzić. Fizyczną sztabkę lub monetę możesz odsprzedać w Goldenmark, czyli u czołowego dostawcy metali szlachetnych w Polsce, należącego do tej samej grupy kapitałowej, co Goldsaver. Warunki odkupu fizycznej sztabki złota w Goldenmark znajdziesz w regulaminie

Wysokość i częstotliwość wpłat

W Goldsaverze samodzielnie ustalasz kwotę, którą chcesz przeznaczyć na zakup złota. Minimalny zakup to zaledwie 50 złotych. Nie musisz zatem jednorazowo wydać większej sumy, by stać się posiadaczem fizycznej sztabki złota. Dowolna jest także częstotliwość zakupów – możesz kupować raz dziennie, raz na tydzień albo raz na rok. 

Możesz korzystać z wygodnych płatności elektronicznych (poprzez system Przelewy24, Blik, Apple Pay czy Google Pay) albo ustawić w banku zlecenie stałe i systematycznie oszczędzać bez konieczności pamiętania o regularnych zakupach złota. Złoto w Goldsaverze kupisz z dowolnego miejsca na świecie, a przelewy możesz robić także z kont w bankach zagranicznych. 

Ceny jednouncjowych sztabek oferowane przez dystrybutorów złota są zróżnicowane i zmieniają się w zależności od wahań kursu. Spowodowane jest to tym, że nie kupujesz sztabki na raz i nie musisz wydawać jednorazowo dużej kwoty. Kupując uncję złota „po kawałku”, uśredniasz cenę kruszcu, a przy okazji zyskujesz dodatkowe korzyści, takie jak pełna dowolność wpłacanych kwot i częstotliwość zakupów.

Czy jeśli kurs złota wzrośnie, będę płacić za kolejne zakupy więcej?

Cena, w której kupujesz złoto w Goldsaverze, ustalana jest na bazie aktualnego kursu, wyliczonego przez Narodowy Bank Polski. NBP publikuje cenę 1 grama złota wyrażoną w polskiej walucie raz dziennie, w dni robocze o 8 rano.

Cena złota cały czas ulega zmianie. Choć w długim terminie wzrasta, krótkoterminowo może ulegać pewnym fluktuacjom – zarówno w górę, jak i w dół. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że kolejne zakupy będą dokonywane w różnych cenach – czasem taniej, czasem drożej.

Ogromną zaletą Goldsavera jest to, że kupując złoto regularnie, w niewielkich ilościach, tak naprawdę uśredniamy kurs zakupu.

Dowiedz się więcej o zaletach płynących z takiego sposobu kupowania złota

Uśrednianie kursu złota

Uśrednianie kursu złota to strategia znana jako DCA (dollar cost averaging), opisana po raz pierwszy przez legendarnego inwestora Benjamina Grahama. Polega na inwestowaniu regularnie tej samej (lub podobnej) kwoty pieniędzy. W zależności od tego, czy cena danego aktywa (w naszym przypadku – złota) jest niższa czy wyższa, umożliwia to zakup większej lub mniejszej jego ilości. Cena aktywa uśrednia się, co w przypadku rynku złota i długiej perspektywy daje duże szanse na uzyskanie lepszych rezultatów. 

Strategia DCA

Istotny jest tu także aspekt behawioralny, który ułatwia inwestorom wejście na dany rynek sprawiając, że sumarycznie inwestują oni większe kwoty, niż byliby skłonni zainwestować jednorazowo. Przekładając to na lokowanie kapitału w złoto, dzięki strategii uśredniania kosztu, jesteśmy skłonni odłożyć więcej pieniędzy niż gdybyśmy mieli jednorazowo dokonać dużej transakcji. 

Dlaczego ta sama sztabka złota w Goldenmark kosztuje mniej niż w Goldsaver?

Cena 1-uncjowej (31,1 g) sztabki złota w Goldsaver jest nieco wyższa niż cena takiej samej sztabki w Goldenmark. Jednocześnie cena 1 grama złota w Goldsaver jest niższa niż gdybyśmy kupili sztabkę o wadze 1 grama.

Goldsaver jest sklepem przeznaczonym dla osób, które nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na jednorazowe wydanie dużej kwoty (sztabka o wadze 1 uncji to koszt powyżej 8 tys. złotych), ale nie chcą też kupować małych sztabek, mniej atrakcyjnych cenowo. Goldsaver umożliwia kupowanie sztabek 1-uncjowych “po kawałku”, bez jednorazowego wydawania dużych kwot, w cenie ZBLIŻONEJ do ceny złota w sztabce 1-uncjowej. 

Więcej o tym, czy Goldsaver jest dla Ciebie

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. jak wygląda sprawa z anonimowością przy zakupie 1-uncowej sztabki złota?

  1. Cześć Dawid, Goldsaver jest sklepem internetowym, a więc z założenia zakup nie jest anonimowy.

 2. Złoto jest przewartościowane na ten czas, teraz lepiej w srebro inwestować..druga rzecz..lepiej monety niż sztabki. A ludzie zawsze się budzą jak coś dawno odjechało z ceną…trzeba było inwestować z 5-6 lat temu.

  1. Cześć Paweł, to prawda, że srebro nie nadąża trochę za złotem i wciąż jest relatywnie tanie, co daje dobre perspektywy na przyszłość. Ale ze złotem sytuacja nie jest wcale taka jednoznaczna. Wiele prognoz, ale też przesłanki fundamentalne wskazują na to, że złoto nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Co więcej, analitycy Incrementum AG pisali w ostatnim raporcie o zmianie zasad na rynku i przesunięciu ciężaru rynku złota na Azję. Ostatecznie złoto to lokata długoterminowa.

  1. Cześć, prowizja jest uwzględniona w cenie. Z kolei przy przelewie tradycyjnym (i również zleceniu stałym) cena jest niższa o 0,5%.

    1. Najprościej poprzez kliknięcie przycisku „kupuj taniej” w prawym górnym rogu. Tam znajdują się dane do przelewu: odbiorca, nr rachunku oraz tytuł przelewu, który jest indywidualnym identyfikatorem klienta.

 3. Hej, jeśli kupie złoto po niższej cenie i jego cena wzrosnie to moge to od razu zmienić na pieniądze i przelać na konto?

  1. Złoto kupione w Goldsaverze można sprzedać w dowolnym momencie, również przed uzbieraniem 31,1 g.

  1. Hej Oskar, od zakupionej nie. Przy sprzedaży jest podatek od czynności cywilnoprawnych (2% od transakcji o wartości powyżej 1000 zł). Jeśli sprzedasz sztabkę jeszcze w ramach Goldsaver, PCC opłacimy my. Przy sprzedaży złota z zyskiem przed upływem 6 miesięcy od momentu zakupu, powstaje obowiązek rozliczenia podatku dochodowego – należy uwzględnić to w rocznym zeznaniu PIT. Jednak jeśli od momentu zakupu do sprzedaży upłynie ponad 6 miesięcy, obowiązek podatkowy nie występuje.

  1. Dzień dobry, dobrą praktyką jest, aby przed rozpoczęciem lokowania nadwyżek skupić się na uporządkowaniu swoich finansów i uregulowaniu zadłużenia.

 4. Dziękuję za dyplomatyczną odpowiedż , znam również inne te inne sposoby kupowania złota. Ja swoją przygodę ze złotem traktuję jak pouczającą rozrywkę / jestem płotką nie rekinem/. Moim zdaniem Goldsaver jest dobrym systemem przede wszystkim dla tych którzy nie umieją oszczędzać /takich jak ja/ wymusza pewną dyscyplinę w tym zakresie. Ceny złota są dobre mimo że da się kupić od czasu do czasu u innych nieco taniej ale przy większym ryzyku. Pozdrawiam Paweł

 5. Chciałbym zapytać dlaczego cena to Goldsaverze to aktualny kurs NBP + 6,9%, skoro na stronie GoldenMark cena za 1 uncję złota wychodzi taniej? Czy w Goldenmark cena za uncję złota jest inaczej ustalana?

  1. Dzień dobry,
   Obydwie marki należą do tej samej grupy kapitałowej, ale ich sposób działania jest inny. Zatem i ceny także są różne. W Goldsaverze sztabkę kupuje Pan „po kawałku”. W Goldenmarku kupuje Pan od razu „całą” sztabkę

 6. Wczoraj po raz pierwszy zakupiłem cząstkę uncji.Dziś kolejną. Sugeruję aby oprócz wagi kruszcu podawać aktualną cenę 1g złota w/g nbp i drugą powiększoną o 6,9%.Nadto pomocne i zachęcające byloby stworzenie /wrzucenie / wykresu obrazującego kształtowanie się cen zlota w/g notowań nbp i na rynkach zagranicznych.Na razie tyle uwag Pozdrawiam. Gerard Wójcik

  1. Panie Gerardzie,
   Gratulujemy decyzji o kupowaniu złota i dziękujemy za zaufanie. Dziękujemy także za Pana sugestie – będziemy nad tym pracować.
   pozdrawiamy!

 7. Gdzie indziej koszt uncji jest mniejszy o ok.500zł czyli o to co chcecie zarobić na jeleniach.

  1. Proszę podesłać adres, chętnie poznamy i opiszemy na naszym blogu sklep, w którym można kupić 1 uncjową sztabkę złota „po kawałku”, bez wydawania jednorazowo dużej kwoty. I to o 500 zł taniej 🙂

   1. To proste ja kupuję 1gramowe sztabki w firmie Tawex i znacznie taniej niż kawałki w Goldsawerze.

    1. Pawle, cieszymy się, że budujesz swój portfel oszczędności i że robisz to w oparciu o złoto. Jeśli w tym sklepie znalazłeś najlepszą dla siebie ofertę, to świetnie! O różnych sposobach kupowania złota przeczytasz także tutaj: https://goldsaver.pl/blog/artykul/sposoby-kupowania-zlota/. A tutaj krótki przegląd największych dilerów: https://goldsaver.pl/blog/artykul/sprzedawcy-i-dystrybutorzy-zlota – może znajdziesz u nich jeszcze bardziej korzystną dla siebie ofertę? 🙂

    2. Na ten moment uncja w sztabkach 1g w Tavexie wychodzi prawie 300zl drożej niż jak miałbyś kupić 31x po gramie w Goldsaverze. Gdzie Pan tam 500zł oszczędza?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.