1. Goldsaver
  2. Knowledge Base
  3. Artykuły blogowe
  4. Jan Błachowicz łączy siły z Goldsaverem. „Złoto to rozsądny kierunek”

Jan Błachowicz łączy siły z Goldsaverem. „Złoto to rozsądny kierunek”

Ten tekst przeczytasz w 4 min.

Jan Błachowicz, pierwszy polski zdobywca pasa UFC – najlepszej na świecie organizacji mieszanych sztuk walki, rozpoczyna współpracę z naszą marką. – Złoto to długoterminowo rozsądny kierunek, chroniący środki przed inflacją – podkreśla legendarny zawodnik MMA.

legenda mma łączy siły z goldsaverem. jan błachowicz: złoto to rozsądny kierunek
Jan Błachowicz łączy siły z Goldsaverem

Jana Błachowicza fanom sportów walki przedstawiać nie trzeba. To najlepszy polski zawodnik MMA bez podziału na kategorie wagowe i pierwszy w historii naszego kraju fighter, który zdobył pas mistrzowski UFC, najbardziej prestiżowej organizacji na świecie, a rok później go obronił. W latach 2011-2014 dzierżył tytuł międzynarodowego mistrza KSW.

Błachowicz sięgnął po najwyższe laury mimo wielu przeciwności losu, takich jak kontuzje czy porażki, wielokrotnie zaskakując publiczność i media, stawiające go na pozycji “underdoga”. Do tej pory nie przegrał żadnej rewanżowej walki, stając się jednocześnie uosobieniem wytrwałości w dążeniu do celu i inspirując fanów na całym świecie.

“Moja historia ze złotem trwa już kilkanaście lat”

1 lipca legendarny zawodnik mieszanych sztuk walki rozpoczyna współpracę z Goldsaverem. Decyzja o współpracy z naszą marką była nieprzypadkowa. Jan Błachowicz już dużo wcześniej dostrzegł zalety królewskiego kruszcu jako formy akumulacji kapitału.

– Ze złotem pierwszy raz zetknąłem się już kilkanaście lat temu, gdy byłem jeszcze zawodnikiem KSW. Jako że w inwestowaniu jestem konserwatywny, od razu polubiłem tę formę lokowania kapitału. Od parunastu lat systematycznie powiększam swój portfel w oparciu o złoto i nieruchomości, bo wychodzę z założenia, że nie warto wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka. Dlatego zdywersyfikowanie na te dwa aktywa pozwala mi spać spokojnie – podkreśla Jan Błachowicz.

Utytułowany zawodnik tłumaczy, że gdy patrzy na wykres wartości złota na przestrzeni ostatnich 15 lat, widzi, że długoterminowo to rozsądny kierunek, chroniący środki przed inflacją.

– Jak się mówi, złoto „nie woła jeść”, zajmuje mało miejsca, leży gdzieś schowane i rośnie na wartości. Obecnie kraje skupują złoto na potęgę, a to o czymś świadczy. Życzmy sobie, aby złe czasy nigdy nie nadeszły, bo szczególnie wtedy dobrze mieć złoto, ale nawet w dobrych czasach, utrzymuje ono wartość. Rozpoczynam współpracę z marką, której cele w zakresie edukacji Polaków co do inwestowania, myślenia o emeryturze są zgodne z moimi przekonaniami – dodaje Jan Błachowicz.

Sponsoring sportowy rośnie w siłę

Sport i oszczędzanie idą w parze

Na Goldsaver.pl w dowolnym momencie, za pomocą kilku kliknięć można nabyć dowolną ilość królewskiego kruszcu. Po zakupie łącznie uncji złota (31,1 g) można odebrać ją w formie fizycznej sztabki lub monety.

– W Goldsaverze za jeden z głównych celów postawiliśmy sobie udowodnienie Polakom, że złoto jest dla wszystkich. Dlatego – jako pierwszy w naszym kraju sklep internetowy, w którym bezpiecznie i wygodnie można kupić jednouncjową sztabkę “po kawałku” – dajemy szansę oszczędzania w złocie tym, którzy nie chcą lub nie mogą przeznaczyć jednorazowo większych środków na zakup kruszcu. Prowadzimy też liczne działania edukacyjne, szerząc wiedzę o tym, jak chronić swoje oszczędności przed inflacją i lokować zgromadzony kapitał, by nie martwić się o bezpieczną przyszłość – mówi Wojciech Kaźmierczak, prezes Grupy Goldenmark, właściciela sklepu Goldsaver.

Sportowe portfolio naszej marki szybko się rozrasta. Od połowy sierpnia 2023 roku znalazły się w nim: KTS Weszło, Panthers Wrocław (organizacji sportów amerykańskich), a także jeden z najlepszych siatkarzy na świecie – Bartosz Kurek. Goldsaver był także partnerem 10. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, a współpraca z Janem Błachowiczem jest ukoronowaniem działań związanych z budowaniem wizerunku marki w oparciu o sport i aktywny styl życia.

– Angażujemy się w sport przede wszystkim dlatego, że ma wiele wspólnego z inwestowaniem i oszczędzaniem. By osiągnąć sukces w każdej z tych dziedzin i osiągnąć założone cele, potrzeba przede wszystkim cierpliwości, systematyczności i ciężkiej pracy. Trening czyni mistrza – to doskonale znane przysłowie można odnieść także do kształtowania nawyków, które pozwolą zadbać o finanse osobiste i zapewnią bezpieczną przyszłość. Jan Błachowicz, jako wzór wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do celu, a przy tym osoba inwestująca w złoto od kilkunastu lat, to dla nas strzał w dziesiątkę – tłumaczy Marta Dębska, ekspertka rynku złota Goldsaver.pl, Grupa Goldenmark.

Za marką Goldsaver stoi – należący do tej samej grupy kapitałowej – Goldenmark, czyli wiodący na polskim rynku dystrybutor metali szlachetnych, który w ciągu 14 lat działalności dostarczył Polakom około 17 ton fizycznego złota. Goldenmark współpracuje z renomowanymi producentami, posiadającymi akredytację LBMA (London Bullion Market Association), takimi jak niemiecki C.HAFNER, United States Mint czy Rand Refinery z RPA.

Bartosz Kurek: złoto to prostota i wygoda [WYWIAD]


Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.