1. Goldsaver
  2. Knowledge Base
  3. Goldsaver w mediach
  4. Jak wyrwać się z matrixa? Radzi Paweł Svinarski z Dla Pieniędzy

Jak wyrwać się z matrixa? Radzi Paweł Svinarski z Dla Pieniędzy

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

– Z tym zarabianiem pieniędzy to w ogóle często jest na przekór. Załóżmy, że masz świetny pomysł na biznes, nie ma żadnych dziur, jest po prostu idealny. Jednak nagle pojawia się jakiś czarny łabędź albo przeszkoda, której w ogóle nie brałeś wcześniej pod uwagę i wszystko szlag trafia. Nie można się wtedy poddawać. Trzeba się zastanowić, jak tą na pierwszy rzut oka porażkę przekuć w zysk – mówi Paweł Svinarski w swoim filmie „Jak wyrwać się z matrixa”, który powstał w ramach współpracy z Goldsaverem.

Dla Pieniędzy to największy w Polsce kanał o tematyce finansowej. Na ten moment liczba subskrybentów przekroczyła już magiczną barierę 1 miliona i nadal rośnie. Treści tworzone przez Pawła to przede wszystkim reportaże dotyczące stanu światowej gospodarki i sytuacji politycznej, newsy, a także rozmowy z interesującymi gośćmi ze świata biznesu. A co najważniejsze – wszystko podane w sposób przystępny i zrozumiały.

Dla nas jako dla partnera i sponsora filmu, szczególnie cennym okazał się fakt, że Paweł wykazał się bardzo dużą inicjatywą w zakresie koncepcji filmu i podejścia do tematu finansów. Wykorzystał przy tym w narracji historię własnych wzlotów i upadków. Nie pominął wątków szczególnie istotnych z naszej perspektywy, jak kwestie związane z oszczędzaniem pieniędzy i ich ochroną przed inflacją:

Ważne jest także dbanie o swoją dyscyplinę finansową, czyli tworzenie poduszki finansowej czy budowanie swoich oszczędności. Nieważne, czy jesteś przedsiębiorcą, który zarabia miesięcznie 50 tysięcy złotych, czy zwykłym etatowcem, freelancerem, który zarabia 5 tysięcy złotych. Ważne, żeby co miesiąc kumulować nadwyżki kapitału, nawet jeżeli wynoszą tylko kilkaset złotych – słyszymy w filmie.

Sprawdź 5 nawyków finansowych, które zmienią twoje życie

Paweł Svinarski

twórca największego w Polsce kanału finansowego „Dla pieniędzy”
paweł svinarski

„Dużym atutem Goldsavera jest automatyzacja oszczędzania możliwa dzięki ustawieniu w banku zlecenia stałego. Nie muszę pamiętać o tym, by dokonywać kolejnych zakupów, wszystko dzieje się z automatu. I nim się obejrzę, będę mógł odebrać swoją sztabkę”

Co mówi Paweł o złocie?

Jak słusznie zauważa w wątku o oszczędzaniu, inflacja podgryza nasze oszczędności. Po co odkładać pieniądze na koncie w chwili, gdy rocznie ich siła nabywcza spada o 10, 15 czy 20 procent?

Mamy co prawda złoto, które jest odporne na inflację, i które zyskuje na wartości proporcjonalnie do tego, ile spada siła nabywcza dolara, złotówki czy jakiejkolwiek innej papierowej waluty. Ale kupowanie złota w małych ilościach za 200 czy 300 zł miesięcznie, jak dotąd, kompletnie mijało się z celem.

Kupowanie małych sztabek w celach oszczędnościowych, z finansowego punktu widzenia jest mniej korzystne. Koszty poboczne, jak te związane z produkcją czy logistyką, są nieproporcjonalnie większe w przypadku mniejszych sztabek.

Dowiedz się, co składa się na cenę sztabki złota

Z pomocą przychodzi Goldsaver

Jako człowiek z pewnym doświadczeniem w świecie finansów, biznesu i wiadomości gospodarczych, Paweł sam dostrzegł potencjał drzemiący w Goldsaverze. Został także naszym klientem.

Pojawiło się coś, co pozwala kupować zarówno duże, jak i małe ilości złota w tak samo dobrych cenach za gram. Rozwiązanie to nazywa się Goldsaver i stoi za nim firma Goldenmark – jeden z najstarszych i największych dostawców złota w Polsce, który łącznie sprzedał już ponad 500 tysięcy uncji złota nad Wisłą.

Nie pozostaje nam zatem nic więcej, jak zaprosić Was do obejrzenia materiału na kanale Dla Pieniędzy, zrealizowanego przy współpracy z Goldsaver.

Zobacz także: GOLDSAVER – złoto na kawałki. CZY WARTO? Recenzja na kanale MONECIARZ

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.