1. Goldsaver
  2. Knowledge Base
  3. Artykuły blogowe
  4. Bartosz Kurek: złoto to prostota i wygoda [WYWIAD]

Bartosz Kurek: złoto to prostota i wygoda [WYWIAD]

Ten tekst przeczytasz w 5 min.

Złoto nie jest najpopularniejszą formą inwestycji w świecie siatkówki, ale postaram się to zmienić, bo jestem przekonany, że warto. To przede wszystkim prostota i wygoda inwestowania, przynajmniej za pomocą Goldsavera – mówi Bartosz Kurek, jeden z najlepszych siatkarzy na świecie i ambasador naszej marki.

bartosz kurek: złoto to prostota i wygoda [wywiad]
Bartosz Kurek: złoto to prostota i wygoda

Na naszym blogu opisywaliśmy ostatnio przypadki wybitnych sportowców, jak choćby Mike Tyson, którzy po zakończeniu kariery roztrwonili gigantyczną fortunę. A jak wygląda sytuacja w Twoim środowisku? Czy siatkarze dobrze radzą sobie z zarządzaniem własnymi finansami i umieją zadbać o spokojną przyszłość?

Bartosz Kurek: Siatkówka jest w Polsce na tyle popularnym sportem, że ci grający na najwyższym poziomie mogą godnie zarobić i pozwolić sobie na inwestycje. Dlatego i ja, i moi koledzy staramy się z tego korzystać, działać na rynkach finansowych w miarę wiedzy i możliwości.

Widzę dużą zmianę, jeśli chodzi o kwestię zabezpieczenia po karierze, wśród graczy młodszego pokolenia, dlatego mocno wierzę, że takich przypadków jak Mike Tyson wśród naszych siatkarzy nie będzie.

Sprawdź, którzy amerykańscy sportowcy bankrutowali po zakończeniu kariery

Przez ostatnie kilka lat grałeś w Japonii. Jakie różnice, a jakie podobieństwa widzisz między sportowcami z Kraju Kwitnącej Wiśni a polskimi zawodnikami, jeśli chodzi o podejście do oszczędzania i inwestowania pieniędzy zarobionych na boisku?

W Japonii większość zawodników nie jest profesjonalistami. To pracownicy firm „oddelegowani” do gry. Dlatego po zakończeniu kariery mają zapewnione etaty, a to sprawia, że nie przejmują się zbytnio tym, co będzie działo się w przyszłości.

W Polsce jest zupełnie inaczej, bo zawodnicy są profesjonalistami i jeśli chcą godnie żyć po karierze, muszą coś odłożyć. A to od razu ustawia priorytety przy wydawaniu pieniędzy już od początku kariery.

Przeczytaj: Sportowe życie po życiu, czyli jak nie roztrwonić fortuny?

bartosz kurek: złoto to prostota i wygoda [wywiad]
Bartosz Kurek przez ostatnie kilka lat grał w Japonii

„Złoto to przede wszystkim prostota i wygoda inwestowania”

Gdy ogłaszaliśmy naszą współpracę, podkreślałeś, jak ważne, biorąc pod uwagę długość sportowej kariery, jest mądre inwestowanie zarobionych pieniędzy. Zdradź zatem naszym czytelnikom, w co Ty inwestujesz. I czy korzystasz ze wsparcia doradców od finansów, czy raczej sam decydujesz, jak ulokować swój kapitał?

Nieruchomości mieszkalne i użytkowe, działalność sportowa, szeroki portfel akcji, niewielka ilość kryptowalut i oczywiście złoto. Staram się inwestować w to, na czym się choć trochę znam, jednak nie ograniczam się do tego.

Jeśli są ciekawe opcje, staram się konsultować z doradcą i dopiero po fachowej analizie podjąć decyzję.

Którzy sportowcy zostali solidnymi biznesmenami po zakończeniu kariery?

Wspominałeś też, że złoto zawsze kojarzyło Ci się z dobrą lokatą kapitału. Dlaczego? Jakie zalety i cechy królewskiego kruszcu – Twoim zdaniem – przemawiają, by oszczędzać właśnie w tym aktywie? I przy okazji: czy lokowanie kapitału w złocie to popularny trend wśród sportowców?

Złoto nie jest najpopularniejszą formą inwestycji w świecie siatkówki, ale postaram się to zmienić, bo jestem przekonany, że warto. Złoto to przede wszystkim prostota i wygoda inwestowania, przynajmniej za pomocą Goldsavera.

Po drugie, to forma płatnicza odłączona od systemów walutowych, dlatego nie ma ryzyka bankructwa. No i po trzecie, ale to też bardzo istotne, historycznie na inwestycjach w złoto zazwyczaj się zyskuje, a przynajmniej nie traci.

Dowiedz się, od czego zależy cena złota.

bartosz kurek ambasadorem goldsavera!
Bartosz Kurek: medal w Paryżu byłby ukoronowaniem kariery

Bartosz Kurek ambasadorem Goldsavera

Przypomnijmy, w połowie kwietnia ogłosiliśmy, że ambasadorem naszej marki został Bartosz Kurek, jeden z najlepszych siatkarzy na świecie.

– Kariera sportowca jest krótka, dlatego trzeba dbać o swoją przyszłość i mądrze inwestować zarobione pieniądze, tak by zapewnić sobie spokojny byt po zakończeniu kariery. Złoto zawsze kojarzyło się z dobrą lokatą kapitału, więc nie musiałem się długo zastanawiać nad propozycją od marki Goldsaver. To był dla mnie naturalny ruch – przyznaje Bartosz Kurek.

Nasz znakomity siatkarz ostatnie lata spędził w Japonii, a teraz rozpoczął przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, gdzie Polacy są jednymi z kandydatów do złotego medalu.

– Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Bartkiem. Nasz nowy ambasador to wzór wytrwałości, ambicji, konsekwencji i uporu w dążeniu do celu, a to wartości bardzo nam bliskie. Jesteśmy przekonani, że ten wybór okaże się dla Goldsavera strzałem w dziesiątkę, a i dla lidera naszej siatkarskiej reprezentacji nawiązanie współpracy z innowacyjnym projektem na polskim rynku złota będzie dobrym omenem przed nadchodzącymi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu – mówi Wojciech Kaźmierczak, prezes Goldsaver.pl.

Współpraca z Bartoszem Kurkiem to nie pierwsza inwestycja w sport w Goldsaverze. W sierpniu 2023 roku zostaliśmy sponsorem grającego w IV lidze klubu KTS Weszło, a nasi eksperci gościli m.in. na internetowych antenach Kanału Sportowego i serwisu Meczyki.pl. Ostatnio Goldsaver dołączył także do grona partnerów klubu Panthers Wrocław.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.